PVC Granül - Okt Plastik

Kurumsal

Hakkımızda

Sektördeki 25 yıllık tecrübesi ve son teknoloji makinalarıyla 2021 Yılında 6500 m² alan üzerinde Balıkesir – Bandırma’da PVC Granül üretimine başlayan OKT Plastik, inşaattan medikale, otomotivden beyaz eşyaya, birçok sektörün PVC Granül ihtiyacını karşılamak üzere ürün ve hizmet üretmeye devam etmektedir.

OKT Plastik; Yüksek donanımlı üretim parkuru ve laboratuvarı, talebe dayalı ürün geliştirme, geniş hammadde yelpazesi ile maksimum müşteri memnuniyetini odaklamaktadır.

Vizyonumuz

Gelecek nesillere ve doğaya saygı politikamız ile teknolojik ve çevresel gelişmeleri yakından takip eden, doğru fiyat / kalite oranına sağlayarak gelişen ürün yelpazemiz ile ulusal ve uluslararası pazarda payımızı arttırmaktır.

Misyonumuz

Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına, bilim ve teknolojinin ışığında çağdaş standartlarda bütüncül kalite anlayışı içerisinde en hızlı hizmeti sağlamaktır.

pvc-granul

PVC Nedir?

Polivinil klorür, (Genelde kısaltılmış olarak PVC diye kullanılır.) Günlük Hayatta oldukça geniş kullanım alanı olan bir plastiktir. Vinil klorürün polimerleşmesiyle oluşur. Sert ve yumuşak, tipler halinde termoplast bir ürün olarak üretilen PVC Granül özellikle çeşitli kimyasallar ile işlenmiş şekilde yaygın olarak kullanılan bir malzemedir.

PVC dünyada Polietilen(PE) ve Polipropilenden (PP) sonra en çok kullanılan üçüncü polimerdir. Doğası gereği yanıcı değildir, diğer polimerlere göre kimyasal maddelere karşı dayanımı daha üst seviyededir. Çeşitli katkılar sayesinde -60 ila +125 °C arasında günlük hayatta kullanılır.

Doğası gereği sert bir plastiktir. Ham hali beyaz toz formundadır. Yumuşak PVC ( Soft / P-PVC) ve Sert PVC ( Rijit / U-PVC) olarak 2 kategoriye ayrılır. Özel plastifiyanlar kullanılarak Yumuşak PVC haline getirilmektedir.

+905345141192